Raviplaan

ravi1.jpg

Ravi esimene faas - leevendusravi

Paljud inimesed satuvad kiropraktiku juurde valude tõttu. Selles faasis on eesmärgiks sümptomite vähendamine. Mõnikord on selleks tarvis käia visiidil kaks kuni kolm korda nädalas. Enamik inimesi eeldab, et kui nad ei tunne valu, siis pole neil midagi viga ja nad on terved. Kahjuks on valu aga halb tervise indikaator. Tegelikult ilmnevad valu ja ka muud sümptomid siis, kui probleem on juba süvenenud. Näiteks mõelgem hambaaugu peale- kas see teeb kohe haiget kui see tekib või alles siis kui see on süvenenud? Aga südame haigus? Hoolimata kas tegu on südame haiguse, diabeedi, stressi või probleemidega lülisambas, valu on tihti viimane asi mis ilmneb. Kui alustad kiropraktika ravi, on valu üks esimestest sümptomitest mis väheneb või kaob, isegi kui suurem osa probleemist on veel alles. 

ravi2.jpg

Ravi teine faas - stabiliseerimisfaas

Kui kiropraktikud tegeleksid ainult valu vähendamisega ja seejärel peataksid ravikuuri, on risk tunduvalt suurem, et probleem annab endast taas varsti märku. Et vältida sümptomite järsku kordumist on oluline ravikuuri jätkata isegi kui sümptomid on juba kadunud.

Selles faasis ei pea nii tihti visiidil käima kui esimeses faasis. Koduste ülesannete tegemine jätkub. Ei tasu muretseda, kui selles faasis tunned siiski aegajalt sümptomite ägenemist. See on normaalne. Ägenemist tulebki veel seetõttu ette, kuna su keha pole veel täielikult paranenud. Olenevalt kui raske vigastuse või probleemiga meie juurde tuled ja kui kaua see on kestnud võib see faas kesta paarist kuust kuni paari aastani.

ravi3.jpg

Ravi kolmas faas – heaoluravi

Kui keha on juba täielikult paranenud võib regulaarne kiropraktika ravi tagada et su füüsiline probleem ei naaseks ning hoida su keha optimaalses seisundis. Samamoodi nagu on kasulik jätkata harjutuste programmi ja tervislikku toitumist, et hoida veresoonkond ja süda terve, on kasulik jätkata kiropraktilist ravi hoidmaks muskuloskeletaalsüsteemi tervist. Kui otsustad valida kiropraktika ravi oma elustiili osaks, väldid enamikke valusid mida paljud inimesed kannatavad. Selle tulemusena kestavad liigesed kauem ja sul on võimalus tegeleda rohkemate tegevustega mis sulle meeldivad. Selles faasis on ravi sagedus kord kuus kuni kord aastas olenevalt elustiilist ja muudest faktoritest.